Elgesio ir emocijų sutrikimų paskaitų studentų refleksijos

Elgesio ir emocijų sutrikimų paskaitų studentų refleksijos

Standartinė Svetima » 2012 Vas 12, 21:37

Elgesio ir emocijų sutrikimai...nors duoti pavyzdžiai ir apibrėžimai labai aiškūs,aš kol kas vis dar nukrypstu nuo normos ieškodama sutrikimų,tikiuos per šiuos pusę metų spesiu viską kas man svarbu išsiaiškinti ir suprasti.. Pirma paskaita,pasakytas teiginys jog daugiau dėmesio reikia atkreipti į užsidariusius savy vaikus,man norėtusi prieštarauti,į visus vaikus ,ir ypač išsiskyriančius savo uždarumu arba hiperaktyvumu bet ir netgi tai nėra rodiklis,pavyzdžiui mano gyvenime pasitaikę pavyzdžiai yra susiję būtent su gan aktyviais (žiūrint iš šalies) žmonėmis : nusižudė 17 metų vaikinas,visada linksmas,bendraujantis,dalyvaujantis įvairioje veikloje,klausimas ar buvo galima pastebėti? pasirodo buvo galima iš visų kalbų po laidotuvių užuominas apie artejantį galą jis svaidė tačiau kadangi buvo linksmas žvalus su visais bendraujantis į tai paprasčiausiai niekas nekreipė dėmesio o pasirodo vertėjo, kitas pavizdys : mergina kuri ilgą laiką (man žinoma maždaug apie metai laiko) save žalojo,pjaustėsi rankas,kelis kart nesėkmingai bandė žudytis,tačiau apie tai žinojo vos keli artimi žmonės, ji neturėjo problemų pamokų lankyme,sutarė su mokytojais,gerai mokėsi,pastebėti jos sunkumus kuriuos išgyvena aplinkiniams buvo sunku.
Svetima

Re: Elgesio ir emocijų sutrikimų paskaitų studentų refleksij

Standartinė Studente » 2012 Vas 23, 17:17

Jei pirmame pusmetyje manęs butų kas nors paklausęs ar žinau kas yra elgesio ir emocijų sutrikimai, mano atsakymas būtų: "Be abejonės, o ko gi čia gali nežinoti". Bet jau per pirmąją EES paskaitą suvokiau, jog viskas nėra taip paprasta ir aišku, kaip iš pažiūros atrodo. Vien norint atskirti elgesio ir emocijų sutrikimą ir jo pasekmes reikia gerokai pasukti galvą. O ką jau kalbėti apie jų klasifikacijas, sunkumų grupes, sąvokas... Tik belieka pripažinti, jog dar išties daug vandens turės nutekėti, kol man pavyks perprast visas šias vingrybes. Tikiuosi po šio pusmečio įgysiu pakankamai žinių ir gebėsiu pastebėti ir atskirti vaikus-mokinius, kurie turi šiuos sutrikimus ir pajėgsiu jiems padėti.
Studente

Grįžti į Jaunojo mokytojo klubas

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias