Sveikatukų refleksija EES

Sveikatukų refleksija EES

Standartinė Ona » 2012 Vas 17, 18:05

Paskaitos pavadinimas atrodo aiškus, tačiau nėra lengva perprasti visus elgesio ir emocijų sutrikimus. Žinoma, taip lengvai visko ir neišmoksi, reikia supratimo ir mąstymo. Nagrinėjami pavyzdžiai paskaitos metu, truputį priartina prie suvokimo ir galimybės padėti vaikams ir jaunimui, turintiems vienokių ar kitokių elgesio ir emocijų sutrikimų. Ar lengva pastebėti ir pasakyti, kokių sutrikimų turi vaikas, kai jį matai tik vieną kartą? Tikrai ne. Ir tai, kad vaikas yra judrus ar triukšmingas, dar neleidžia jam "uždėti" kažkokios griežtos diagnozės. Aišku galima ką nors įtarti, kai vaikas neklauso tėvų, skriaudžia kitus vaikus ar laužo žaislus, keldamas muštynes reikalauja dėmesio. Tačiau nereikia skubėti uždėti ligos etiketės. Geriausia pagalba - pokalbis ir bandymas susitarti su vaiku. Jei tai nepadeda, tuomet tėvai gali kreiptis į specialistus. Mano nuomonė apie dėstomą discipliną - įdomi, bet reikalaujanti daug dėmesio ir supratimo. Tik pastangos suprasti dėstomą medžiagą ir savarankiškas darbas padės geriau viską įsisavinti ir galbūt vėliau tai pritaikyti praktiškai.
Ona
 
Pranešimai: 8
Užsiregistravo: 2012 Vas 10, 20:54

Re: Sveikatukų refleksija EES

Standartinė Simona98981 » 2012 Vas 18, 14:00

Vaiko elgesio ir emocinių sutrikimų apžvalga bei analizė yra labai prasminga ir reikalinga.Yra labai svarbu laiku,atpažinti,įvertinti ir bandyti įveikti vaiko ir jo šeimos gyvenimą trikdančias elgesio ir emocines problemas.
Mūsų turima paskaita "Elgesio ir emocijų sutrikimai" padės mums praktiškai ir teoriškai spręsti kylančius klausimus,susijusius su vaikų emocijomis,elgesiu.Nagrinėjami realūs pavyzdžiai,kaip antai,straipsnis apie berniuką Nojų,leido mums suprasti,jog vaikų emocijų ir elgesio sutrikimams didelę įtaką daro aplinkiniai ir ypač artimiausi žmonės-mama ir tėtis.Tėvai turėtų nepamiršti,jog pastebėjus kokį keistą ir nevaldomai pasikartojantį vaiko elgesį arba rodomas emocijas,reiktų kreiptis į gydytoją,specialistą,galų gale i vaikų psichologą,kuris padėtų vaikui ir net patiems tėvams.Tinkamu laiku aptikta,nustatyta elgesio ar emocijų problema,padeda išvengti nemalonių pasekmių ir atveria kelią tolimesniam,kryptingam vaiko vystymuisi.
Taigi, yra visokiausių elgesio ir emocijų sutrikimų turinčių vaikų,tačiau izoliuoti ir išskirti šių vaikų negalime,jie yra tokie pat žmonės kaip ir mes.Vietoj to,kad juos engtume,mes galime jiems padėti tapti pilnaverčiais visuomenės nariais. ;)
Simona98981
 
Pranešimai: 7
Užsiregistravo: 2012 Vas 12, 11:38

Re: Sveikatukų refleksija EES

Standartinė Nepavyzdinga » 2012 Vas 20, 12:40

Šį pusė metų mus lydės paskaita elgesio ir emocijų sutrikimai, kurioje sužinosime daug ir įvairių dalykų neatsiejamų mūsų gyvenime. Daugelis, o tarp jų ir aš puikiai žinome, jog neretai vaikai ir jaunuoliai turi tam tikrų elgesio ar emocijų sutrikimų. Taigi, tikiu, jog per šį semestrą paskaitų metu bei dėstytojos pagalba ir pateiktais atvejais, aš sugebėsiu spręsti tokias problemas. Kaip vaiko nenoras bendrauti su savo bendraamžiais, agresijos protrūkiais ar „užsidarymais“ savyje.
Pirmosiomis paskaitomis, aš sužinojau, jog kiekvienam vaikui reikalingas suaugusio žmogaus dėmesys, jo bendravimas, o ne ligos ar sutrikimo nustatymas, nežinant tam tikros priežasties. Mes negalime atsiriboti nuo tokių vaikų, privalome suteikti pagalbą, su jais šnekėtis, skatinti daryti gerus darbus duodant atlygį. Mes galime tokiems vaikams padėti tapti žmonėmis, be tam tikrų emocijų ar elgesio sutrikimų.
Nepavyzdinga
 
Pranešimai: 8
Užsiregistravo: 2012 Vas 17, 18:04

Re: Sveikatukų refleksija EES

Standartinė Vlina » 2012 Vas 20, 13:17

Paskaitos pavadinimas „Elgesio ir emocijų sutrikinai“ nepasako to, ką išgirdau pirmosios paskaitos metu. Šiose žodžiose telpa tiek daug informacijos, žinių apie įvairiausio amžio žmonių sutrikimus, kurie nėra taip lengvai pastebimi ir išgydomi. Svarbiausia, kad kiekvienas atvėjis yra unikalus, reikia daug žinių ir darbo, kad galėtum pastebėti ir išgydyti šiuos sutrikimus. Paskaitos metu man labiausiai įsiminė rodytas laidos video, kuriame kalbėjo apie elgesio ir emocijų sutrikimus. Jame daug dėmesio skyrė hiperaktyviems ir uždariems vaikams. Manau, mūsų visuomenėje yra toks požiūris, jei vaikas išdykęs, nenustykstantis vietoje, nesimokantis, tai jam lengviausiai yra užklijuojama „sutrikusio elgesio“ etiketė. Tačiau ne visada tai yra tiesa, dažniausiai tokiems vaikams paprasčiai trūksta dėmesio, ir jie nežino kaip kitaip jo sulaukti. O kalbant apie uždarius vaikus, dažnai jų tarpe būna talentingų menininkų, kurie yra savotiški, ir gyvena savo uždarame pasaulyje, kurį nevisi supranta. Taigi, šių paskaitų metu, manau gausiu visas reikalingas žinias, norint būti puikiu specialistu.
Vlina
 
Pranešimai: 8
Užsiregistravo: 2012 Vas 20, 13:07

Re: Sveikatukų refleksija EES

Standartinė Ivona » 2012 Vas 20, 21:54

Pamenu pirma diena nesupratau, kodėl mums yra reikalinga šita paskaita, kam mums žinoti apie elgesio ir emocijų sutrikimus . Gerai pagalvojusi supratau, kad savo darbe pagal profesija man teks dirbti su įvairiais žmonėmis. O tie žmonės gali turėti elgesio ar emocijų sutrikimų, todėl būtina žinoti kaip elgtis tokioje situacijoje, kaip tam žmogui padėti. Kartais žmonės būna tiesiog nesuprasti, užsiskleidžia savo pasaulyje. Kituose atvejuose būna taip, kad žmones turi rimtą negalę ir todėl turi problemų su elgesiu ar emocijom. Tokie žmones ypač turi gauti specialistų pagalba, kad neužsikleistu savo pasaulyje, kad nesijaustu nemylimi ir gyventu pilnaverti gyvenimą. Manau, kad per paskaitas tikrai daugiau sužinosiu ir man tai ateityje tikrai pravers. Trumpai pasakius turiu dar daug kuo sužinoti apie elgesio ir emocijų sutrikimus ir išmokti tokiems žmonėms padėti.
Ivona
 
Pranešimai: 6
Užsiregistravo: 2012 Vas 17, 18:02

Re: Sveikatukų refleksija EES

Standartinė Kipsas » 2012 Vas 23, 00:05

Vos išvydus antrojo pusmečio dėstomų dalykų sąrašą pagalvojau, kad EES turėtų būti viena iš įdomiausių paskaitų. Ir kol kas manau, kad tikrai neapsirikau. Nes jau pirmosios paskaitos metu dėstytoja sugebėjo sudominti. To pasekoje netenka nuobodžiauti ir snūduriuoti paskaitos metu, o taip pat ir informaciją įsisaviname geriau. Džiugu, kad mes ne tik klausome dėstomos teorijos, bet ir patys įsitraukiame į darbą. Kalbu apie konkretų pavyzdį - atvejo analizę. Nors pirmas kartas gal ir nebuvo labai sėkmingas, bet juk mes dar tik mokomės. O tokios praktinės užduotys labai naudingos, nes per jas mes galime geriau įsijausti į situaciją, pažvelgti į ją iš kitos pusės. Tikiuosi šių paskaitų metu įgytos žinios pravers ne tik darbe, bet ir kasdieniniame gyvenime.
O iš tiesų ne viskas, ką išgirdau pirmų paskaitų metu man patiko... Žinia apie tai, kad reikės rašyti blog'us visai nenudžiugino.. Nes tokiems dalykas man reikia įkvėpimo, kurio kartais gali reikti laukti labai ilgai, o rašymas per prievartą man nelabai priimtinas... Bet tenka, tad žiūrėsim kas iš to gausis. Pirmas blog'as trumpas, bet ateityje, aplankius įkvėpimui, tikiuos pasireikšiu daugiau. Dėkui už dėmesį. :)
Kipsas
 
Pranešimai: 7
Užsiregistravo: 2012 Vas 19, 13:19

Re: Sveikatukų refleksija EES

Standartinė Simona98981 » 2012 Vas 26, 18:03

[u]Seminaru pristatymai.
Grupė,kurioje aš buvau,ruošė temą apie depresiją.Rinkdamos medžiagą ištikrūjų nesusidūrėme su jokiais dideliais sunkumais ar nesklandumais.Surinkome informaciją,ją interpretavome,analizavome ir pateikėme per seminarą.Mano manymu,mūsų pristatyta tema buvo įdomi ir verčianti susimąstyti,kaip mes galime išvengti depresijos ir kaip tai galime padėti padaryti kietiems žmonėms.Kalbėdama apie depresiją ir besiruošdama šiam seminarui sužinojau daug informacijos ir daug pagalbos telefonų ar įstaigų, į kurias galima kreiptis ištikus šiai bėdai.Depresija pasirodo yra išties sudėtingas sutrikimas,kuris reikalauja daug pastangų pačio žmogaus atžvilgiu.Kitų studentų pristatytos temos taip pat buvo labai intriguojančios ir įdomios.Buvo minimas ir hyperaktyvumo sutrikimas ir vaikų piklausomybė nuo kompiuterio.Tai išties labai reikšmingos ir svarbios šiandienos visuomenės aktualijos,kurioms mano galva,turėtų būti skiriamas didelis dėmesys.Deja yra labiau diskutuojama šiomis temomis,nei daromos išvados.

Simona Kruminaitė(simona98981)
Simona98981
 
Pranešimai: 7
Užsiregistravo: 2012 Vas 12, 11:38

Re: Sveikatukų refleksija EES

Standartinė naina » 2012 Vas 28, 10:37

Pirmojoje paskaitoje nelabai supratau, kokie sutrikimai įeina į elgesio ir emocijų sutrikimų sąrašą. Taigi supratau tik tiek, kad teks daug dirbti ir gilinti savo žinias, norint suprasti esamus dalykus. Na kad ir sunkus šis modulis, bet man įdomus. Nes žinau, kad įsigilinę į šias problemas, sutrikimus mes galėsime suprasti ir mokėti elgtis su tokiais vaikais, kurie turi šių sutrikimų, pradėsime labiau kreipti dėmesį į šias susidariusias situacijas. Be to, galėsime jiems pagelbėti. Aš džiaugiuosi, kad po truputi suprantu, kokie sutrikimai gali turėti tam tikrų požymių. Kitaip sakant kaip juos būtų įmanoma atpažinti, norint suprasti, ar vaikas turi šį sutrikimą.
naina
 
Pranešimai: 7
Užsiregistravo: 2012 Vas 09, 21:39

Re: Sveikatukų refleksija EES

Standartinė Nepavyzdinga » 2012 Vas 29, 18:17

Antrajame vykusiame paskaitos seminare visi pristatinėjome vaikų/jaunuolių/paauglių elgesio ir emocijų sutrikimus. Vieni pristatė pranešimą apie depresiją, kiti apie vaiko padidėjusį judrumą (hiperaktyvumą), treti pasirinko šios dienos aktualią jaunimo problemą - ilgas sėdėjimas prie kompiuterio, realaus pasaulio nesidomėjimu ir pan. Tai buvo išties labai įdomu, kiekviena grupė ieškojo filmukų, straipsnių ir visa tai tik tam, kad galėtų kuo vaizdingiau pateikti sutrikimus ir supažindinti kolegas su medžiaga. Mano grupei atliekant šį darbą sunkumų nekilo, visos vienodai įsitraukėme į grupės veiklą, intensyviai ieškojome filmuko, diskutavome norėdamos priimti geriausia sprendimą. Sužinojau daug vertingos ir reikalingos informacijos. Taip pat norėčiau paminėti, jog darbas grupėse man labai patinka, nes gali dalintis mintimis, tartis, galbūt net jaustis saugesne stovint prieš auditoriją bei mokytis bendrauti ir bendradarbiauti.
Nepavyzdinga
 
Pranešimai: 8
Užsiregistravo: 2012 Vas 17, 18:04

Re: Sveikatukų refleksija EES

Standartinė naina » 2012 Kov 08, 20:27

Antrajame seminare mano grupė pristatinėjo apie Hiperaktyvumą. Šią temą mes greitai išsirinkom ir vienbalsiai nusprendėm ją pristatinėti šiame seminare. Visos susirinkusios darėm šitą darbą, su dideliais sunkumais nesusidūrėme, nors kartais ir nuomonės išsiskirdavo. Medžiagą rinkome iš vieno šaltinio, nes jame radome daug informacijos. O video susiradome iš youtube.com. Mūsų pasirinktame video buvo pateiktas hiperkinezinio sutrikimo atvejis. Jame buvo kalbama apie 11-meti berniuką, kuris turi šį sutrikimą. Kad jam sunku mokytis mokykoje ir mokytojoms sunku su juo susitvarkyti.
Taigi, kai pristatėme šį savo pristatymą, dėstytoją prašė, kad jį mes dar pristatyme ir per teorinę paskaitą kitiems kolegoms. Nes kaip tik buvo dėstoma ši tema.
Manau ši tema yra aktuali visuomeneje ir šią problemą būtina spręsti. Todėl turėtume vis kalbėti apie šį sutrikimą ir padėti tokiems vaikams.
naina
 
Pranešimai: 7
Užsiregistravo: 2012 Vas 09, 21:39

Kitas

Grįžti į Jaunojo mokytojo klubas

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

cron